Modulární stavba z kontejnerů - jak to dělají v cizině

Napsal Kontejner (») 30. 8. v kategorii Bydlení v kontejneru, přečteno: 5893×
skladove-kontejnery-a-dum-z-nich-postaveny_2.jpg

Vítáme vás u dalšího dílu rubriky "Bydlení v kontejneru". Tento díl je trošičku netradiční. Jedná se totiž o videodíl z výstavby domu z přepravních kontejnerů. Zavede nás na návštěvu do USA, kde proběhla tato modulární výstavba rodinného domu z lodních přepravních kontejnerů.

Majitelé měli jasno, kontejnery chtějí jako základní stavební prvek

Zadavatelé stavby měli jako požadavek rychlou výstabu domu. Což samozřejmě skladové kontejnery a další ocelové námořní kontejnery splňují. Protože se jedná o moduly z oceli a ta se dá zpracovat, upravit poměrně rychle a přesně. Stavitelé uvádí, že dům byl sestaven za pouhých šest hodin. Ale další vnitřní úpravy a dokončovací práce zabraly téměř jeden rok.


Odolnost stavby ze skladového kontejneru

Majitelka domu uvádí, že jedním z dalších požadavků byla odolnost domu. Důvodem bylo umístění v lese a možnost ohrožení padajícím stromem, nebo požárem. Zde jsou znova skladové kontejnery dobrou volbou. Skladové kontejnery jsou tvořeny ocelovým prosilem a trapezovým plechem. Kontejner je tedy celokovový a tím pádem velmi odolný proti mechanickému poškození a stejně tak má vysokou odolnost proti požáru.

Mohlo by vás také zajímat:

- malý dům ze skladového kontejneru

- kde koupit skladové kontejnery levně a rychle

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.