Dům z kontejnerů postavený ve svahu

Napsal Kontejner (») 19. 6. v kategorii Bydlení v kontejneru, přečteno: 16705×
dum-ve-svahu.jpg

Přepravní kontejnery a stavba domu ve svahu? Že to dává smysl si ukážeme v tomto dalším díle rubriky "Bydlení v kontejneru". Neustále se přesvědčujeme o tom, že skladové kontejnery a námořní kontejnery nejsou jen dopravní, nebo skladové buňky, ale i moderní stavební prvek pro modulární výstavbu.

Pro stavbu domu ve svahu byl použit 1x 20" lodní kontejner (6m skladový kontejner) a 2x 40" lodní kontejner (12m skladové kontejnery). Pro snížení nákladů je možné využít použité kontejnery, nebo bazarové kontejnery.

Source: readymade.com via Jaromír on Pinterest

Základ rodinného domu je tvořen betonovým pásem. To je možné jen proto, že lodní kontejnery mají pevnou nosnou konstrukci. Nutno dodat, že tento typ základu uspoří nemalé finanční náklady.

Spodní část stavby tvoří 6m lodní kontejner, který bude využíván jako sklad. Horní část je obytný prostor který tvoří  dva  40" lodní kontejnery.


Průběh stavby domu z přepravních kontejnerů:

Source: homeinabox.blogspot.com.au via Roberto on Pinterest

Source: readymade.com via Jaromír on Pinterest


Source: homeinabox.blogspot.com.au via Jaromír on Pinterest

 

Kontejnery a výhody při použití na stavbu domu

Výhodou tohoto domu je cena. Uspoří se nejen za základy domu (ty jsou v takovémto svahu vždy nákladné), ale i skladové kontejnery jsou levné.

Co se týká vzhledu, tak stavba se dá vždy z venkovního pohledu upravit vhodným obložení, které změní ráz rodinného domu.

Snad vám i toto číslo rubriky "Bydlení v kontejneru" bylo inspirací a přesvědčilo o tom, že modulární stavby je možné stavět v podstatě kdekoliv.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.