Moderní domy - kontejnery a designové bydlení

Napsal Kontejner (») 7. 8. v kategorii Bydlení v kontejneru, přečteno: 6447×
moderni-rodinny-dum-z-kontejneru.jpg

Seriál článků "Bydlení v kontejneru" pokračuje dalším dílem. Dnes se zaměříme na moderní rodinný dům. Základem domu jsou dva přepravní námořní kontejnery. Dům je ve tvaru písmene "el", s tím, že jeden z kontejnerů tvoří první nadzemní podlaží. Vzniká tak ideální prostor pro parkování, krytou terasu s krbem, nebo jen kryté zádveří domu. Variant, jak je z fotodokumentace patrné je více. Architekt připravil na čtyři možnosti provedení. Lodní kontejnery mají pevnou konstrukci, je tedy snadnější kombinovat dispozice a osazení domů na různých typech pozemků.

Dle našeho názoru je tento dům vhodný spíše na vesnici a to z důvodů zvoleného venkovního obkladu. Fasáda je tvořena dřevěným obložením z půlkulatin. Ale stejné řešení kontejnerového domu jen s jiným typem fasády je možné využít i v městech. V tomto případě však kombinace námořního kontejneru a dřeva má svůj osobitý ráz a vzhled, který zapadá do volné přírody.

Moderni-dum-z-prepravnich-kontejneru

Source: media.photobucket.com via Vicente J. on Pinterest

Tato modulární stavba z přepravních kontejnerů může být samostatným energetickým ostrovem.. Pokud využijete solárních panelů, vrtané studny a kořenové čistírny odpadní vody, tak máte soběstačnost na energiích i vodě zaručenu a nepotřebujete na pozemku budovat nákladné inženýrské sítě. Z tohoto příkladu je vidět, že lodní kontejner je nejen pomocníkem v dopravě, ale také základním stavebním prvkem chytrého, moderního a ekologického bydlení.

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si další díly:

Bydlení v kontejnerech - rodinný dům ve svahu

Kontejner jako dům pro hosty

Bydlení v kontejneru - stavba ve tvaru lodi

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.